
Додаток 2
до Порядку передачі документації
для надання висновку з оцінки впливу
на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля
_________________________________
(дата офіційного опублікування в Єдиному
реєстрі з оцінки впливу на довкілля
(автоматично генерується програмними
засобами ведення Єдиного реєстру
з оцінки впливу на довкілля,
не зазначається суб’єктом господарювання)
_______202111108899_____
(реєстраційний номер справи про оцінку
впливу на довкілля планованої діяльності
(автоматично генерується програмними
засобами ведення Єдиного реєстру
з оцінки впливу на довкілля,
для паперової версії зазначається
суб’єктом господарювання)
ПОВІДОМЛЕННЯ
про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
ТОВАРИСТВО З ДОДАТКОВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «РОГАТИНПІСОК»
(код ЄДРПОУ 13653881)
інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.
1. Інформація про суб’єкта господарювання.
Місцезнаходження юридичної особи: 77000, Івано-Франківська обл., м.Рогатин, вул. Д.Галицького, 14, контактний номер телефону +38(03435)22241.
2.Планована діяльність, її характеристика, технічні альтернативи
2.1.Планована діяльність, її характеристика.
Розробка Москалівського родовища пісків Північно-Західна ділянка. Об’єктом планованої діяльності є видобування піску на Москалівському родовищі загальною площею 14,8 га розташованого на відстані 0,5 км на схід від хутора Москалі с.Старатин Івано-Франківського району Івано-Франківської області. Розробка родовища приймається в контурі затверджених балансових запасів по площі та глибин, а також в межах Спеціального дозволу на користування надрами № 2638 від 01.03.2002 року. Корисною копалиною на родовищі є піски кварцеві дрібні, субгоризонтальні придатні для виготовлення штукатурних розчинів для опоряджувального шару, для дорожнього будівництва, для благоустрою, рекультивації і планування. Виробнича потужність підприємства передбачена в об’ємі 10-30 тис. м3/рік . Гірничо-геологічні умови родовища є сприятливими для його розробки відкритим способом.
Технічна альтернатива 1
Враховуючи гірничо-геологічні умови розробки родовища, потужність і фізико-механічні властивості корисної копалини і розкривних порід, розробку прийнято виконувати екскаватором VOLVO EC340N з ковшом 1,5 м3, або перед екскавацією розробляється бульдозером DRESSTA-TD-25M з переміщенням в бурти.
Технічна альтернатива 2
Відмова від провадження планованої діяльності. Відмова від видобування корисної копалини як сировини для підприємств будівельної галузі району, як наслідок, зменшення обсягу будівельно-монтажних робіт в регіоні, зменшення надходжень до бюджету, погіршення економічної та соціальної ситуації в регіоні. Ця альтернатива виключає можливість відпрацювання запасів корисної копалини відповідно до чинного проекту та балансових запасів, у зв’язку з чим згадана альтернатива надалі не розглядається.
3.Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи.
Територіальна альтернатива 1.
В адміністративному відношенні Москалівське родовище розташованого на відстані 0,5 км на схід від хутора Москалі с.Старатин Івано-Франківського району Івано-Франківської області.
Транспортування корисної копалини для подальшої її переробки здійснюється по існуючими автошляхам та не потребує проведення додаткових заходів по влаштуванню транспортних мереж.
Територіальна альтернатива 2 .
Родовище існуюче, розвідане, має конкретну географічну прив’язку, територіально прикріплена до місця розташування покладів корисної копалини, отже територіальна альтернатива відсутня.
4. Соціально-економічний вплив планованої діяльності.
Соціально-економічний вплив планованої діяльності носить позитивний характер. Основними позитивними факторами є збільшення надходжень грошових коштів у бюджет району, села та області, що сприятиме розвитку державних, соціальних, господарських програм (в т.ч. сплати рентної плати за користування надрами, орендної плати за землю), поліпшення загальної соціально-економічної ситуації в районі, забезпечення якісною будівельною сировиною, зайнятості місцевого населення. Планована діяльність є безпечна для місцевого населення і відповідає діючому природоохоронному законодавству.
5. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо).
Москалівське родовище будівельних пісків вперше було розвідано Львівською ГРЕ в 1988-1991р.р. Протоколом УТКЗ №5113 від 06.08.1991р. були затверджені запаси за категоріями В+С1 в кількості 12639 тис. м3, в тому числі В-4182 тис. м3, С1-8457 тис. м3. В 2013р. виконано розподіл запасів Москалівського родовища будівельних пісків. На площі 14,8 га виділено окремий об’єкт надрокористування Північно-Західна ділянка Москалівського родовища. Протоколом ДКЗ України №2886 від 05.04.2013р. затверджені промислові запаси за категорією В-3257 тис. м3. В період з 2012р по 2013р. ТзДВ «Рогатинпісок» було видобуто 0,9 тис. м3 піску для заводських випробувань. Станом на 01.012016р. запаси пісків Північно –Західної ділянки Москалівського родовища перераховані і складають :С1- 232,8 тис. м3, В-3126 тис. м3. Корисною копалиною Північно-Західної ділянки Москалівського родовища є кварцові піски опільської світи нижнього неогену, з прошарками пісковиків потужністю 0,2-3,5 м. Потужність корисної копалини змінюється від 9,4 до 58,5 м, середня потужність 30,0 м. За складністю геологічної будови Північно-Західна ділянка Москалівського родовища віднесено до 2-ї групи. Станом на 01.01.2021 р. залишок корисних копалин становить: категорія В - 3110,9 тис.м 3 , категорія С1 – 219,4 тис.м 3 . Гірничо-геологічні умови родовища обумовлюють транспортну систему розробки із паралельним просуванням робіт, п’ятьма уступами. Обрана система розробки передбачає безпечні способи здійснення комплексу розкривних та видобувних робіт, які забезпечують річну продуктивність кар’єру. Родовище планується розробляти з наступною рекультивацією виробленого простору. Річна продуктивність кар‘єру за програмою спеціального дозволу 10-30тис.м3. Режим роботи 240 робочих днів на рік.
6. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами:
щодо технічної альтернативи 1
-дотримання розмірів нормативної санітарно-захисної зони, відповідно до «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів (ДСП 173-96)»,
-рівень акустичного забруднення не повинен перевищувати нормативних показників згідно ДСН 3.3.6.037-99 «Санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку» тощо.
-відпрацювання корисної копалини в межах затверджених запасів;
-дотримання вибухонебезпечної відстані та радіусу небезпечної зони розльоту гірничої маси;
-організація спеціально відведених та відповідно обладнаних місць для тимчасового зберігання кожного окремого виду небезпечних відходів згідно з їх характеристикою небезпеки та відповідно до вимог діючих санітарно-гігієнічних норм і правил з подальшою передачею спеціалізованим підприємствам відповідно укладених угод.
-дотримання значень гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених пунктів;
-дотримуватись нормативів ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва. Загальні вимоги»;
-проведення постійного радіаційного (радіометричного) контролю корисних копалин і готової продукції у відповідності до норм і вимог ДГН 6.6.1-6.5.001-98 «Державні гігієнічні нормативи. Норми радіаційної безпеки України (НРБУ-97)», наказу МОЗ України від 02.02.2005 №54 «Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України» (ОСПУ-2005);
щодо технічної альтернативи 2: Не розглядається
щодо територіальної альтернативи 1: - провадження планованої діяльності в межах відведених, згідно чинного законодавства України, у користування земельних ділянок.
щодо територіальних альтернатив 2 - не розглядається
7. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами:
Перед початком здійснення видобувних робіт передбачається:
щодо технічної альтернативи 1 : Для належного захисту території розробку родовища необхідно виконувати з урахуванням таких основних вимог:
- максимального збереження ґрунтово-рослинного шару;
- підтримка існуючих та облаштування нових доріг для транспортування гірничої маси;
- виконання заходів щодо інженерної підготовки та захисту території від несприятливих природних явищ (зсувів, ерозії, змивів, тощо) із врахуванням результатів інженерно-геологічних вишукувань;
- дотримання технології, передбаченої проектом розробки та рекультивації родовища;
- оконтурювання масиву з метою гасіння сейсмічної хвилі на масових вибухах, захисту масиву поза блоком, що підривається.
щодо технічної альтернативи 2: - не розглядається
щодо територіальної альтернативи 1 - влаштування по периметру ділянки системи нагірних канав для перехвату стічних атмосферних і талих поверхневих вод, запобігання заболочування прилеглої території; - обвалування породами розкриву кінцевого контуру кар’єру для недопущення падіння людей у вироблений простір.
щодо територіальної альтернативи 2 - не розглядається.
8. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля:
щодо технічної альтернативи 1 Основними видами впливу планової діяльності на навколишнє середовище можуть бути: вплив на повітряне середовище, водне середовище, геологічне середовище та ґрунти, шумове навантаження, утворення відходів, рослинний та тваринний світ.
− клімат і мікроклімат: значне виділення кількості парникових газів, вологи і тепла; локальне підвищення температури повітря не передбачається;
− повітряне середовище: викиди від роботи кар’єрної техніки та обладнання, пилоутворення під час виконання розкривних та видобувних робіт (включаючи буро вибухові роботи);
− ґрунти та геологічне середовище: зняття ґрунтово-рослинного шару з наступним використанням його для рекультивації порушених земель, утворенням кар’єрної виїмки і відвалів розкривних порід;
- водні ресурси використання води на господарсько-побутові потреби працівників за рахунок привозної води. У разі необхідності скидання зворотних (кар'єрних) вод у гідрографічну мережу буде здійснюватися після отримання дозволу на спеціальне водокористування;
− поводження з відходами: утворення побутових та виробничих відходів, внаслідок експлуатації кар’єрної техніки та автотранспорту;
− рослинний та тваринний світ: зміна існуючого стану біологічних та екологічних систем на площі проведення видобувних робіт; можливе занепокоєння для представників тваринного світу за рахунок створення додаткового шумового навантаження;
− аварійні ситуації: родовище складене нетоксичними породами, прийняті відповідно до проекту розробки кути укосів фіксованих бортів кар’єру забезпечують їх довготривалу стійкість, у зв’язку з чим аварійні ситуації при розробці родовища зводяться до мінімуму. щодо технічної альтернативи 2 – не розглядаються
щодо територіальної альтернативи 1, Ландшафт: Порушення структури ґрунтового покриву, зміна ландшафту із природного на гірничопромисловий з подальшою рекультивацією порушеної території.
щодо територіальної альтернативи 2: Не розглядається.
9. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”)
Планова діяльність підприємства належить до другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля у відповідності до пункт 3, частина 3, ст.3 Закону України « Про оцінку впливу на довкілля»
10. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав)
Підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу немає, у відповідності до ст. 3, ст. 6, ст.14 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».
11. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.
Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з ОВД, визначається у відповідності до ст. 6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
12. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості.
Планована суб’єктом господарювання діяльність може мати значний вплив на довкілля і, отже, підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”. Оцінка впливу на довкілля - це процедура, що передбачає: підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля; проведення громадського обговорення планованої діяльності; аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації; надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п’ятим цього пункту; врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення. У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови її провадження. Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності. Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля. На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. №824 (зі змінами), тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (COVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадські слухання не проводяться і не призначаються на дати, що припадають на цей період, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.
13. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля
Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Надаючи такі зауваженні і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій. У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.
14. Рішення про провадження планованої діяльності.
Відповідно до чинного законодавства України рішенням про провадження даної планованої діяльності буде - висновок з оцінки впливу на довкілля, у якому визначено допустимість провадження такої планованої діяльності, що видається уповноваженим територіальним органом з питань екології та природних ресурсів України.
15. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до
Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації
(найменування уповноваженого органу,
76014, м. Івано-Франківськ, вул. Сахарова, 23 A, [email protected]
поштова адреса, електронна адреса,
(0342) 52-61-50, Пліхтяк Андрій Дмитрович
(номер телефону та контактна особа).
Міський голова
НАСАЛИК СЕРГІЙ СТЕПАНОВИЧ
Понеділок 9:00 – 12:00
Перший заступник міського голови
ШИНКАР МИКОЛА ГРИГОРОВИЧ
Вівторок 9:00 – 12:00
Заступник міського голови
ШТОГРИН ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
Середа 9:00 – 12:00
Заступник міського голови
ДЕНЕГА БОГДАН МИХАЙЛОВИЧ
Четвер 9:00 – 12:00
Секретар міської ради
СОРОКА ХРИСТИНА ВОЛОДИМИРІВНА
П’ятниця 9:00 – 12:00
- Васючинський старостинський округ
- Вербилівський старостинський округ
- Верхньолипицький старостинський округ
- Долинянський старостинський округ
- Добринівський старостинський округ
- Жовчівський старостинський округ
- Княгиницький старостинський округ
- Конюшківський старостинський округ
- Липівський старостинський округ
- Лучинецький старостинський округ
- Нижньолипицький старостинський округ
- Підкамінський старостинський округ
- Підмихайлівський старостинський округ
- Пуківський старостинський округ
- Путятинський старостинський округ
- Підгородянський старостинський округ
- Черченський старостинський округ
- Фразький старостинський округ
Адреса: 77001, Івано-Франківська обл., м. Рогатин, вул. Галицька, 65.
Телефон:+380(3435)2-23-60.
E-Mail: [email protected]
© 2025 - Рогатинська Міська Рада